Prosinec 2011

el školíto

15. prosince 2011 v 14:00 | ewf |  Pro magii


Piju si kafíčko, poslouchám si 3OH!3 (nikdy jsem neviděla debilněji originání název!) a měla bych dělat pro svého muže nějakou věc, kterou měl dělat on, ale protože jsme taky grafik, tak že to mám udělat já pře je v práci. Hm... Nebudu to dělat...

Dnes jsme vyplnovali přihlášku k maturitě. Protože máme "odbornou školu" takže máme plně určené z čeho maturovat. Technologický základ, kde je techna a počítačová grafika, technologický okruh dvě (nebo tak se to nějak jmenuje) kde jsou kraviny jako Polygrafické materiály (neptete se co se učíme, jsou to prostě kraviny) pak Výtvarná kultura (kraviny), ekonomika (...), a polygrafie. Pak samozdřejmě Čeština a Praktická zkouška. Nooo a pak si máme zvolit Matiku a nebo Angličtinu. A já jako magor se rozhoduju už skoro rok, z čeho pujdu. Ani jedno mi nedělá takový problém- u ajiny mám sice známky typu 4,3,4,5,3,2,5 ale to se bere jako lepší průměr. V matice mám zase známky jako 1,2,1 což je samozdřejmě taky lepší průměr ale trochu jiného hlediska..

Mám ráda Angličtinu. Sice jsme dement a dneska jsem u tabule stála asi 3 minuty, nežli jsem napsala správně větu Než se odstěhoval do Anglie, žil v Praze, ale to se snad stává každému ne? Především, když se učitel postaví těsně vedle mě a sleduje moji ruku, a dělá si ze mě srandu. Ha Ha ha.. Ale mám ho ráda, i když mi dal dneska z Polygrafie za Ofset 3, i když jsme popsala celou stránku a půl. Stejně vám to nic neřiká tak se nebudu namáhat... Běžte na Reprodukčního grafika pro média a budete vědět, co je to Ofsetový tisk..

Ofset. Jedná se o jednu z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších klasických technologií tisku.
Je to nepřímý tisk z plochy, kde jsou tisknoucí a netisknoucí místa tvořena na záhladě hydrofilních a hydrofobních míst, které se tvoří buď pomocí osvitu nebo rytím u technologie CTP. Ofset lze rozdělit na dva druhy - Archový a kotoučový. Hlavním rozdílem mezi nimi je v podobě potiskovaného materiálu. U archového se potiskují jednotlivé archy, které jsme pomocí nakladače posílany do tiskového stroje. U kooučového ofsetu se potiskují celé velké role a zpět jdou navíjeny na roly.
Součástí tiskového stroje jsou hlavní 3 válce. Formový, na kterém je upnuta čitelná tisková fotma, přenosový, na který se tisková forma otiskne a tlakový, který přitlačuje potiskovaný materiál k přenosovému válci. Součástí stroje je i barevník, ve kterém se nachází barva.
Ofset se také dělí podle velikosti potiskovaného materiálu- maloformátový, středoformátový a velkoformátový. Podle počtu barev - jednobarevné a vícebarevné.
A další a další a další věci, které se mi nechtějí psáát..
Ofset je strašně jednoduchý. Chci ho u matiruty :(


Asi raději přestávám psát tak dlouhé články
nikdo to pak nečte a je tam hlavně strašně moc chyb!
Ale mě to tak bavíííííí